czwartek, 28 marca 2013

Cały świat już wie...

Vive Targi Kielce zrealizowali cel założony przed obecnym sezonem, to znaczy dostali się do najlepszej ósemki Ligi Mistrzów. Wygrali z Pick Szeged 32:27, wygrywając tym samym dwumecz 57:53. Najlepszym zawodnikiem kieleckiej siódemki okazał się w niedzielę Thorir Olafsson, który w meczu zdobył aż osiem bramek, często dobijając nietrafione lub obronione rzuty pozostałych zawodników. Popularny Totti został również wybrany do najlepszej siódemki tej kolejki Ligi Mistrzów. Zawodnicy Picku bazowali głównie na swoim bramkarzu Rolandzie Miklerze, który według mnie jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie. Dzięki niemu mieli sporo kontr i gdyby nie masz Kasa, to mecz zapewne skończyłby się inaczej. Nasza obrona też świetnie się sprawdziła, zwłaszcza w pierwszej połowie. Bardzo się cieszę, że uczestniczyłam w tym meczu. Całe 60 minut stałam na „starym młynie” zdzierając gardło.
Strasznie się cieszę, że Iskra wróciła na swoje miejsce, ponieważ nowy klub kibica nie porywa nawet ¼ Hali Legionów. I to jest niestety przykre. Według mnie oba te kluby kibica powinny się dogadać i wspólnie dopingować, bo przecież wszyscy kibicujemy jednemu zespołowi – Vive Targom Kielce. Owszem, wcześniej drużyna ta miała inną nazwę, ale gdyby nie obecny sponsor, to drużyna by nie istniała.  Więc dlatego też cieszmy się, że mamy tak genialną drużynę i nie kłóćmy się o nazwę klubu. Bo dzisiaj mamy takiego sponsora a jutro może go już nie być i nazwa klubu znów się zmieni.
Wczoraj po południu odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych. Vive Targi Kielce trafiło na HC Metalurg Skopje. Znane też są również daty obu meczy: pierwszy rozegrany zostanie w Macedonii 21 kwietnia, a rewanż odbędzie się tydzień później 28 kwietnia o godzinie 17.00. Z drużyną z Macedonii kielczanie w tym sezonie zmierzyli się już dwukrotnie, w grupie Ligi Mistrzów i oba te spotkania nasi wygrali.